בישראל בוצעו מספר מחקרים עם התוכנה שלנו על ידי מספר מוסדות. כל הכותרות והטקסטים להלן מצוטטים מתוך המחקרים עצמם! כל התקצירים נכתבו על ידי החוקרים!

מחקר בי"ס לריפוי בעיסוק בשיתוף האונב’ העברית:

בדיקת יעילות האימון הקוגניטיבי על בוגרים 18+ בעלי ADHD.

פורסם בכתב העת Journal of Attention Disorders, אפריל 22, 2014

דוקטורנטית עדי שטרן בי”ס לריפוי בעיסוק, הדסה והאוניברסיטה העברית בירושלים

במחקר מבוקר כפול סמויות (Double-Blind Randomized Control Trial) על 60 נבדקים בוגרים מעל גיל 18 המאובחנים עם ADHD, שנערך בבית הספר לריפוי בעיסוק של האוניברסיטה העברית בירושלים בשיתוף עם המחלקה לפסיכיאטריה של המבוגר בבית החולים הדסה, נבדקה יעילותה של התערבות קוגניטיבית ממוחשבת באמצעות תכנת AttenGo , על מדדים הקשורים ל- תסמיני ההפרעה, תפקודים ניהוליים (Executive Functions) ואיכות חיים. נמצא כי:

1. הנבדקים דיווחו על שיפור בתפקוד היומיומי שלהם במשימות הדורשות תפקודים ניהוליים (EF) לצורך השלמת משימות חיים יומיומיות. 

2. אימון קוגניטיבי מסוג  AttenGo הוא בעל פוטנציאל המשיג  למידה רפלקטיבית, כלומר: המתאמנים למעשה הופכים להיות מודעים יותר לקשיים שלהם, ובכך מסוגלים לנהל יותר טוב את עצמם.  לתקציר המחקר והתוצאות (בעברית)

מחקר בי”ח איכילוב-מרפאת תנועה [בשיתוף קופ"ח כללית ובי"ס לרפואה בטכניון]

בדיקת יעילות אימון קוגניטיבי על מבוגרים בעלי בעיות תנועה ופרקינסון

פורסם באפריל 2014 בכתב העת Journal of Parkinson’s Disease.PMID: 24322063

בהנחיית פרופ’ האוסדורף (בי”ח איכילוב, בשיתוף אונ’ תל-אביב והארוורד) וד”ר עוזי מילמן (יחידת מחקר, כללית, חיפה, ובי”ס לרפואה בטכניון, חיפה)

המחקר בדק האם אימון קוגניטיבי באמצעות תוכנת AttenGo יכול לשפר את יכולת התנועה אצל חולי פרקינסון. הנחת המחקר הייתה שאם נגרום לשיפור התפקודים הניהוליים (Executive Functions) אשר כידוע לקויים אצל רוב חולי פרקינסון, נוכל לשפר גם את בעיות התנועה של חולים אלו. בתהליך המחקר נחקרה קבוצה של חולי פרקינסון (18) – לפני ואחרי שלושה חודשים של אימון תפקודים ניהוליים בעזרת שיטת AttenGo. 

נמצא כי:

1) הנבדקים השתפרו באופן מובהק בתפקודים ניהוליים (EF), בציון הקוגניטיבי ובשיפור מדדים של ריכוז.

2) משתתפים עם שיפור בתפקודים הניהוליים הראו גם שיפור בזמנים ובהצלחה במשימות תנועה שונות ובמשימת ה-TUG (בדיקה מוטורית וניידות)

  Pubmed Link   לתקציר המחקר בעברית


מחקר חלוץ בי"ס לריפוי בעיסוק בשיתוף עם אונב' העברית.

בדיקת יעילות האימון הקוגניטיבי על מבוגרים בעלי הפרעת קשב והשפעתו לאחר
שלושה חודשי אימון

מחקר חלוץ לבעלי הפרעת קשב ADD/ADHD בגיל 18+. מנוהל על-ידי הדוקטורנטית עדי שטרן מהאוניברסיטה העברית, נמצא:

 

1. נמצא שיפור  בתפקודים ניהוליים EF ואיכות חיים לאחר 3 חודשי אימון בשיטת AttenGo.

2. נמצא שיפור משמעותי גם בסימפטומים של ADHD, תפקודים/ביצועיים ניהוליים בחיי יומיום ואיכות החיים. כל ההשוואות יצאו מובהקות.

המאמר פורסם ב The Israeli Journal of Occupational Therapy, November 2012 : 

 

>>תקציר


אוניברסיטת תל-אביב, ביה”ס למקצועות הרפואה, החוג לריפוי בעיסוק

 

ד”ר מרגלית פדה PhD, וד”ר אורית ברט PhD  

השתתפו חמישים ושישה ילדים בקבוצת המחקר ו-שלושים ושלושה בקבוצת הביקורת בגילאי ביה”ס היסודי, מטרת המחקר לבדוק את השינויים במדדים של קשב, מדדים של תפקוד ניהולי , תחושת מצב הרוח בקרב ילדים עם הפרעות קשב וריכוז בעקבות שימוש בתוכנה הממוחשבת AttenGo.  

נמצא שיפור במבחן ה-BRIEF. המאמר לא הוגש לפרסום.


שילוב אימון קוגנטיבי במחקר TMS של חברת BrainsWay

 

חברת BrainsWay – בודקת יעילות גירוי מגנטי מוחי (Transcranial Magnetic Stimulation) באמצעות סליל HLPFC, הפועל על עומק המוח, לטיפול במטופלים הסובלים מקשיים קוגניטיביים בגילאים שונים. נמצא כי גירוי קוגניטיבי לפני ביצוע גירוי מגנטי משפר את התוצאה של הגירוי המגנטי. 

תוכנת AttenGo נבחרה לצורך ביצוע הגירוי הקוגניטיבי משפיע לפני הגירוי המגנטי.

חייג עכשיו!
סגירת תפריט
דילוג לתוכן