הגיל השלישי והתמודדות עם קשיי זיכרון

במהלך ההזדקנות בתחום הקישורים הקוגניטיביים מופיעים שינויים של בני הגיל השלישי, אצל כל אחד זה מתבטא קצת אחרת, בהפרש גילאים  ובקצב קצת שונה.

תהליכי זיכרון בגילאים אלו פחות יעילים והכוונה לקליטה עיבוד ואחסון המידע. אנשים בגיל השלישי מתקשים יותר בעיבוד פעולות וזה נעשה יותר שטחי, מה שגורם לאחסון פגום של מידע ובעקבותיו קושי  בשליפה מהזיכרון.

הגיל המבוגר מתאפיין בירידה ביכולות הכרתיות (קוגניציה) ובמיוחד בריכוז, שהוא למעשה המפתח לקליטה טובה יורד וכן גורם לקושי רב בביצוע של מספר פעולות. בנוסף, כאבים גופניים, לחץ, מחשבות טורדניות וגירויים חיצוניים שונים מסיחים בקלות את הדעת וגורמים אף הם לירידה בריכוז ובזיכרון, זה קורה אצל מרבית בני גיל זה.

מבוגרים רבים מתלוננים ושמים לב לירידה ביכולות וזה נובע משינויים במערכת העצבית ואז לוקח זמן רב יותר לרכוש מידע ו/או לשלוף מידע חדש מהזיכרון. הגיל השלישי דורש שיטות לימוד שונות שתואמות לשינויים שחלים בריכוז ובתפקוד.

בחיי היומיום אצל אנשי הגיל השלישי, עיקר השינויים קורים בזכירת דברים שקורים בזמן האחרון כמו: מה רציתי לומר, היכן הנחתי את המשקפיים, מה רציתי לעשות וכ’ו. ברגע שאנשי הגיל השלישי מכירים בשינויים אלו שחלו עם גילם ישנם פחות חרדות ויותר פתיחות  לשמור ולשפר את הזיכרון.

מה עושים בגיל השלישי על מנת לשפר את הזיכרון?

רבים מאתנו שהם כבר בגיל השלישי חשים כי ישנה נסיגה והידרדרות של יכולות הזיכרון. השאלה הראשונה היא מה עושים לשיפור הזיכרון ובכלל איך לתחזק ולשמר את המיומנויות הקוגניטיביות של המוח. שיפור הזיכרון לאנשים בגיל זה נעשה בעזרת תרגילים מיוחדים שמפעילים ומגרים את המוח.שיפור הזיכרון הוא כמעין חדר כושר למוח. ככל שנפעיל יותר, כך ייווצרו במוח קשרים נוירולוגיים חשובים לשיפור הזיכרון. כאשר מופיעה בעיית זיכרון אצל הגיל השלישי, אנו מחפשים את הפיתרון המהיר והיעיל ביותר. אחת הדרכים לשיפור משמעותי לבני הגיל השלישי הוא שימוש בתכנת האימון המוחי של  .AttenMind שפועלת בשיטה ייחודית, קלה לשימוש ובעלת תוצאות.

זוהי תכנית ממוחשבת  אונליין, אשר מיועדת לכל מי שהגיע אל הגיל השלישי ורוצה לשפר את הזיכרון, ו/או למנוע נסיגה של הזיכרון עקב עליית הגיל, למשל. אם אתם הגעתם אל הגיל השלישי – זה הזמן בו הנכם אמורים לחשוב גם על מוחכם ולשמור על יכולתו. מחקרים רבים בעולם תומכים באימון המוחי כגורם המעכב תהליכי איבוד הזיכרון.

 AttenMind תסייע בקלות לאנשים בגיל השלישי ותוך מספר שבועות בלבד תיווכחו כי מוחכם נעשה חד, מהירות תגובתכם מהירה, תיזכרו טוב יותר, סדר וארגון טובים יותר ומעל הכל הקשב והריכוז ישתפרו ויחזקו את הביטחון העצמי של אנשים ובעיקר בני הגיל השלישי ובעיות זיכרון.

ולכל אלו אשר הסובלים מפחד מחשבים אתם יכולים להירגע. תוכנת Attenmind הממוחשבת הינה קלה לתפעול ומאד ידידותית ואין צורך להכיר את העבודה עם מחשב לעומק ומספיק לדעת פעולות בסיסיות פשוטות כדי להפעילה.

אז כל מי שהגיע אל הגיל השלישי ורוצה לשמור או לשפר את הזיכרון, הקשב והריכוז, מוזמן להיכנס לאתר ולהצטרף לתכנית האימון וכבר להתחיל לשפר את יכולותיו!

חייג עכשיו!
סגירת תפריט
דילוג לתוכן