שיפור הזיכרון בידיים שלך – ביכולתו של כל אחד לבצע אימון מוח שמטרתו לפתח, לחזק ולשמר את יכולות הזיכרון והקוגניציה.מהו הזיכרון ומה חשיבותו

הזיכרון מאפשר לנו ללמוד, להחליף מידע, לפתח רעיונות ולשתף אחרים בחוויותינו. הזיכרון מאפשר לנו להבחין בשינויים במשך הזמן. אנחנו זקוקים לזיכרון גם כדי להבין מי אנחנו. קשה לדמיין את חיינו ללא יכולת הזיכרון. אנחנו זקוקים לזיכרון כדי לעבד מידע ולרכוש ידע, כדי לעבד מידע ולשלוף מידע שכבר שמרנו בזיכרון, אנו נוטים להתייחס אל הזיכרון כאל מובן מאליו, אבל רק עד שאנו נתקלים בקשיים.

הידעתם? בעיות הזיכרון נובעות עקב גיל מתקדם שגורם לתהליכים כימיים במוחנו להשתנות, אבל לא רק, אלא גם ממתח נפשי, חרדות, מפגיעות ראש, שינה לא איכותית, מחלות. אם התחלתם להרגיש בעיות זיכרון יש לכך פתרון.

מדוע לאנשים מסוימים יש זיכרון מצוין ולאחרים לא? הסיבה נעוצה גם בגנטיקה וגם ביכולות הקוגניטיביות ובעיקר ביכולת הריכוז, התפישה ויכולת עיבוד מידע של מידע חדש. גם סגנון חיים והרגלים משפיעים על הזיכרון בצורה זו או אחרת.

הזיכרון עוזר לנו לתפקד ביומיום. אין כמעט פעולה שאינה דורשת שימוש בזיכרון. ככל שהזיכרון שלנו טוב יותר, כך קל לנו להוסיף משימות ומטלות על עצמנו ואנו מרגישים בטחון עצמי רב. עוד >> טיפול בדמנציה ושיפור הזיכרון

האם ניתן לשפר את הזיכרון?
ברוב המקרים כן! גירוי מוחי באמצעות אימון מוחי או בפעילויות מחשבתיות,  מסייע להיווצרותם של קשרים עצביים חדשים במוח וזה מסייע לתהליכים קוגניטיביים להשתפר ולהתייעל. במקרים של תהליכים דמנטיים מסוימים, חוץ מאלצהיימר, ניתן בהחלט לשמור שלא תהיה נסיגה קוגניטיבית ואף לשפר. 

אז מה עושים כדי לשפר את הזיכרון?

מתחילים תרגול ממוחשב באמצעות תכנה ייעודית לאימון המוח! 

מספר מחקרים שפורסמו בעת האחרונה, קובעים חד משמעית שתרגול מוחי שמטרתו שיפור זיכרון ויכולות קוגנטיביות יעיל וחשוב לשמירה על יכולות המוח בגיל מבוגר. כך למשל פורסם במחקר בכתב העת של האיחוד הרפואי האמריקאי, ב-20 לדצמבר 2006 הוכחות ליתרונותיו של תרגול קוגניטיבי קצר טווח אשר נשארו לתקופות של עד חמש שנים!

הכירו את ‘אטנמיינד’ 

אטנמיינד הינה תוכנה ממוחשבת שפותחה במיוחד במטרה לשפר זיכרון, ריכוז ויכולות קוגניטיביות חשובות – במיוחד בגיל השלישי.

התוכנה פותחה בישראל על פי ידע של קליניקת ACE הקנדית המתמחה בשיקום קוגניטיבי. ,אטנמיינד’ מבוססת על אימון נוירו-קוגניטיבית המכילה תרגילים הפועלים בו זמנית על זיכרון, ריכוז ומהירות תגובה. התרגילים מאתגרים, מעניקים משוב מיידי ומד התקדמות רציף.

בתוכנית תעבדו על:

 • איחסון ושליפה מהזיכרון של פריטי מידע
 • מהירות האיחסון והשליפה ומהירות עיבוד המידע
 • אימון זיכרון טווח קצר
 • אימון זיכרון טווח ארוך
 • זיכרון חזותי , שמיעתי ומשולב
 • פעילות על נושאים בעייתיים: איך לזכור שמות, מספרים, פנים, מילים, מושגים, צורות וצבעים ועוד.

בין אם אתם מעוניינים לשמור על בריאות מנטלית טובה, חשים כי הזיכרון אינו כפי שהיה בעבר, או מבחינים בליקויים בזיכרון כתוצאה ממתח, עומס נפשי, הפרעת קשב, גיל מתקדם, אירוע נפשי, דיכאון וכדומה, הרי שהאימון בתוכנית האימון של AttenMind הוא הפיתרון המתאים לכם!

מה נדרש כדי לשפר את הזיכרון?

30 דקות ביום, 3 פעמים בשבוע! ותוכלו גם אתם להשיג שיפור בזיכרון ולא רק, אלא גם:

 • שיפור כל האספקטים של הזיכרון – העלאת הביטחון העצמי
 • שיפור בקשב ובריכוז – הפחתה בבלבול והיסח הדעת
 • שיפור מהירות התגובה ועיבוד המידע – עירנות וצלילות במשך היום
 • שיפור בסדר ואירגון – יכולת קבלת החלטות
 •  שיפור תפקודים קוגנטיביים כלליים

קל, פשוט וידידותי!

AttenMind הינה תכנית אונליין קלה מאוד להפעלה ועם נציג תמיכה אנושי לכל עת שתצטרכו. התוכנית מותאמת לצרכים המיוחדים של כל אחד ואחד ומתקדמת לפי הקצב האישי – מהנקודה בה הנך נמצא כאן ועכשיו ועד לרמה גבוהה יותר של תפקוד קוגנטיבי.

רוב האנשים מבחינים בשיפור ביצועי הזיכרון תוך מספר שבועות של אימון.

אל תשכחו: שיפור הזיכרון זה ביידיים שלכם! התחילו עם התנסות, לחצו על הכפתור וקבלו תרגילי הדגמה חינם!

חייג עכשיו!
סגירת תפריט
דילוג לתוכן