בעיות בזיכרון משפיעות על כל אורח חיינו. אם זה בהתנהלות נכונה בחיי היומיום, במצבים מביכים של איחורים לפגישות עקב אי עמידה בזמנים, שכיחת הטלפון הנייד או המפתחות של האוטו ועד לחוסר היכולת לזכור אירועים שלמים. בעיות בזיכרון לטווח הארוך מונעים מאתנו את האפשרות להיזכר בחוויות מהעבר והפקת לקחים, זיכרון לטווח הקצר פוגע בהתנהלות נכונה בכל תחום בחיים. בעיות בשליפה מזיכרון מבלבלים אותנו ויוצרים אצלנו כאוס. מהן סוגי בעיות זיכרון המוכרים ביותר וכיצד ניתן לטפל בהן?

מתי בפעם האחרונה שכחת את הארנק כשיצאת מהבית והגעת למסעדה והבנת שאין לך אפשרות לשלם? מתי בפעם האחרונה הבטחת שתחזיר טלפון למישהו וזה פרח מזיכרונך כליל? מתי לאחרונה, שוחחת שיחה ארוכה עם מישהו וזמן מה לאחר מכן שכחת מה היה הנושא?

אם אחד או יותר מהמצבים הללו פקדו אותך לאחרונה, ככל הנראה יש לך קשיי זיכרון. דבר אחד הוא למהר לפגישה כלשהי ולשכוח היכן חנית את המכונית, אך כשאתה מתחיל לשכוח היכן חנית כל יום זה הופך לבעיה. כשהשיבושים בזיכרון הופכים להיות תדירים יותר ויותר, מתהווה בעיה שחשוב מאוד לתפוס אותה בזמן ולטפל בה. ראשית כיוון שהיא גוררת אחריה סוגי בעיות זיכרון אחרים ושנית כיוון שהיא עשויה להתדרדר וככל שתופסים ומטפלים בה בזמן, כך היכולת לעצור אותה ולמגר את השלכותיה.

בעיות בזיכרון לטווח הקצר

הזיכרון לטווח הקצר הוא זיכרון בו המידע שהתקבל באמצעות החושים שלנו, ומאוחסן באופן זמני. המידע המאוחסן עשוי להפוך עם הזמן לזיכרון לטווח הארוך. ירידה בזיכרון בדרך כלל משפיעה בתחילתה על הזיכרון לטווח הקצר. הסובלים בקשיי זיכרון לטווח הקצר יעידו כי בסיומה של שיחה הם אינם זוכרים על מה דיברו. קיימים סממנים נוספים כגון ירידה בקשב, ביכולת שליפת מילים, חוסר יכולת לזכור שמות, פרצופים ועוד.

בעיות בזיכרון לטווח הארוך

הזיכרון לטווח הארוך הוא אותו זיכרון מעובד שנצרב במוחנו ונשאר אתנו לאורך שנים. זיכרון זה הוא מאגר גדול, בעל קיבולת עצומה, אשר יכול לשמר פרטי מידע במשך שעות, ימים ושנים. בבעיות בזיכרון לטווח הארוך, נמחקים למעשה קטעים שלמים של זיכרונות שצברנו במהלך החיים, ולפעמים אף נפגמת היכולת ליצור זיכרונות חדשים. כך גם למשל נפגעת, היכולת ללמוד מטעויות העבר ולהימנע מהן, לסגת ממצבים שעשויים להיות לנו מזיקים ולהפעיל שיקול דעת נכון, בהתמדה ולאורך זמן.

בעיות בשליפה מזיכרון

שליפה מזיכרון היא הפעולה הקוגניטיבית בה הזיכרון לטווח הארוך שנאגר במוחנו, מוחזר למודעות, לקשב שלנו. בעיות שליפה מופיעות כחוסר יכולת להיזכר במשהו כשהוא נמצא למעשה על “קצה הלשון”. אתה יודע מה המידע לו אתה זקוק, אולם אין לך את היכולת לשלוף אותו במלואו. בעיות בשליפת מילים, למשל, נגרמות בעיקר על-ידי קושי בזיכרון ארוך טווח ועל-ידי אחסון מילים לא נכון.

תוכנת אטנגו לטיפול במגוון סוגי בעיות זיכרון

כל בעיות הזיכרון ככלל פוגעות באופן ישיר ומקיף בחיי היום יום שלנו. בבעיות זיכרון כל היכולת המנטלית והתפקודית שלנו נפגעת, ברמה זו או אחרת ולכן הטיפול מאוד חשוב ומהותי.

תוכנת אטנמיינד, מאפשרת טיפול הדרגתי ונכון לכל בעיות הזיכרון באשר הן. על-ידי התכנה שפותחה על ידינו, אנו מאפשרים לכם אימוני זיכרון אינטנסיביים המשפרים משמעותית באופן הדרגתי את כל תחומי הזיכרון הפגועים ואף מגבירה ומחדדת את יכולות הזיכרון שאינן פגועות.

חייג עכשיו!
סגירת תפריט
דילוג לתוכן